|

Primim la redacţie

Poveste de Crăciun la CSEI Nr. 2 Bistriţa

-A A +A

Poveste de Crăciun la CSEI Nr. 2 Bistriţa
  În şoapte cristaline de ninsoare, în sunet vesel de clopoţei, s-a coborât bătrâna iarnă să ne încălzească sufletele cu sfânta sărbătoare a naşterii Domnului Isus Hristos. Crăciunul a venit şi la Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă Nr. 2 Bistriţa. Elevii unităţii noastre şcolare au beneficiat ani de-a rândul de atenţia deosebită a Primăriei Municipiului Bistriţa.
  Edilul oraşului, domnul primar Ovidiu Creţu, şi-a arătat dragostea faţă de elevii noştri şi în acest an. În data de 11 decembrie a poposit cu „sania moşului” şi a împărţit cadouri care au bucurat pe deplin inimile copiilor. Un grup de elevi, acompaniaţi de domnul profesor Buta Dan, ne-a încântat auzul şi a încălzit atmosfera cu colinde tradiţionale de Crăciun. S-a făcut remarcată o voce suavă de înger care compensează sensibil unele dizabilităţi. Domnul primar a sugerat participarea grupului de colindători la manifestările ce au loc în această perioadă.
  Conducerea CSEI Nr. 2, reprezentată de doamna director Molnar Paula şi doamna director adjunct Ţolca Crina, l-a invitat pe domnul primar Ovidiu Creţu să vadă expoziţia de Crăciun, conţinând obiecte confecţionate de elevii din şcoala noastră. Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă Nr. 2 salută cu respect implicarea domnului primar Ovidiu Creţu în acţiunile desfăşurate în cadrul instituţiei noastre şi suportul acordat elevilor.
  Domnule primar, vă dorim din tot sufletul ca Dumnezeu să vă binecuvânteze cu putere de muncă şi „Sărbatori fericite!”.

  prof. Iulia Moldovan

   

  Aprecierea dvs: - Media: 4.3 steluţe (4 voturi)

  Comentarii

  Comentariu nou

  Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.

  Copyright © 2000-2014 Mesagerul de Bistriţa-Năsăud
  Str. Gheorghe Sincai, nr. 37, Telefon: 0263-234.688, 0263-234.689, 0740-030.550, 0758-837.291, E-mail: [email protected]

  Close