Târlişua: Cartea încă mai are trecere printre copii

-A A +A

Târlişua: Cartea încă mai are trecere printre copii
  Miercuri, la Liceul Tehnologic din Târlişua a avut loc un eveniment notabil: un târg de carte. Atât cei mari, cât şi cei mai mici au putut să-şi procure dicţionare, cărţi de colorat, poezii sau proză, cele mai multe dintre titluri fiind în lista lecturilor suplimentare obligatorii pentru şcoală.
  Cei mai mulţi dintre elevii noştri au înclinaţie spre lectură, dar din cauza distanţei faţă de oraş ajung mai greu într-o librărie. Astfel, printr-o colaborare cu un important distribuitor de carte din judeţul Mureş, am reuţit să aducem în şcoală, timp de câteva ore, o adevărată librărie mobilă. Impactul a fost unul pozitiv, elevii noştri bucurându-se de cele peste 300 de cărţi care le-au intrat în posesie”, ne-a precizat directorul şcolii, Mihai Simion Forai.

   

  Aprecierea dvs: - Media: 5 steluţe (4 voturi)

  Comentarii

  Comentariu nou

  Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.

  Copyright © 2000-2014 Mesagerul de Bistriţa-Năsăud
  Str. Gheorghe Sincai, nr. 37, Telefon: 0263-234.688, 0263-234.689, 0740-030.550, 0758-837.291, E-mail: [email protected]

  Close