Adio promovare: Bucovina Rădăuți - ACS Dumitra 2-1 (1-0)

-A A +A

Adio, visul frumos s-a terminat ! Ăsta e refrenul potrivit, după încheierea partidei de sâmbătă  seară de la Rădăuți, acolo unde Dumitrei i-a lipsit un gol pentru promovare. Bucovina s-a impus cu 2-1, însă Sergiu Mîndrean și compania au lăsat o impresie frumoasă în meciul retur. În prima repriză, ai noștri au ratat două bune ocazii prin Sergiu Costin și Cătălin Bucur, însă cei care au marcat au fost cei de la Bucovina: în minutul 45, portarul Uilean a ieșit greșit la un corner iar căpitanul Vasea Vitu a reluat pentru 1-0. Gazdele și-au dublat avantajul în minutul 72, atunci când mijlocașul de bandă Tudor Zaremba a șutat precis, la colțul scurt. Speranțele Dumitrei au renăscut cu cinci minute înainte de final, după ce Ionel Tomoioagă a marcat cu capul, însă, din păcate, golul egalizator al promovării nu a mai venit. ACS Dumitra a jucat în formula: Florin Uilean - Sergiu Mândrean, Mircea Ștefănuţ, Alin Chibulcutean, Cornel Pop – Sergiu Costin, Cristian Pop, Alin Rebrișorean, Alex Cilean - Moloca, Cătălin Bucur. Au mai jucat: Răzvan Hazbei, Ionel Tomoiagă, Andrei Pavel și Marin Martău.

Aprecierea dvs: - Media: 5 steluţe (2 voturi)