Feldru: Cupa Sărbătorilor de Iarnă la fotbal în sală a fost câștigată de echipa Spartanii

-A A +A

În ultimele zile ale lui 2017, iubitorii fotbalului din comuna Feldru au avut ocazia să-şi demonstreze talentul în cadrul deja tradiționalului turneu de sală desfăşurat sub numele de ”Cupă Sărbătorilor de Iarnă”. Derulată pe parcursul a două săptămâni, competiţia adunat un număr de şase echipe: Spartanii, Someșul, Pauci, Nepos 1, Balaurii și Nepos 2. S-a jucat fiecare cu fiecare, primele două clasate disputându-și finala pe 30 decembrie. Acestea au fost Spartanii și Someșul, prima impunându-se cu 5-1. Pe treapta a treia a podiumului a urcat Pauci. Festivitatea de premiere a fost oficiată de primarul Grigore Ţiolan. Cel mai bun jucător al turneului a fost Ioan Galben, cel care a obținut și titlul de golgheter. Cel mai bun portar a fost desemnat Vasi ”Zapata” Mihăilă.

Aprecierea dvs: - Media: 5 steluţe (3 voturi)