Fără surprize în Cupa României: semifinalele, o chestiune doar pentru Liga a IV-a

-A A +A

Miercuri după-amiază s-au disputat sferturile etapei județene a Cupei României, partide în care patru formații de Liga a V-a au primit vizita unor echipe de frunte ale Ligii a IV-a. Rezultatele au dat câștig de cauză celor mai experimentați, cu toate că Budușul a fost la un pas să ducă meciul cu Rodna în prelungiri. S-a terminat 3-2 pentru ”mineri”, golul victoriei fiind marcat de Nuț, în minutul 90+2. Nici pentru Năsăud n-a fost tocmai o excursie deplasarea de la Bozieș, întrucât gazdele au avut 2-0 după un sfert de oră de la debut, însă până la pauză năsăudenii au revenit și au întors scorul la 2-3. După pauză, Bozieșul a reușit egalarea, însă ultimul cuvânt l-au avut ”academicienii”, pentru un scor final de 3-4. În celelalte două meciuri, oaspeții au marcat cât încape: Teaca - Dumitra 1-11 și Mărișelu - Leșu 1-6. Astfel, în semifinale, pe 30 mai, Progresul Năsăud va primi vizita lui ACS Dumitra, iar Heniu Leșu, pe cea a Minerului Rodna.

Aprecierea dvs: - Media: 5 steluţe (2 voturi)