ACS Heniu Prundu Bârgăului s-a calificat pentru a doua oară consecutiv în semifinalele Cupei României

-A A +A

ACS Heniu Prundu Bârgăului s-a calificat pentru a doua oară consecutiv în semifinalele Cupei României
ACS Heniu Prundu Bârgăului s-a calificat pentru a doua oară consecutiv în semifinalele Cupei României, după ce a trecut duminică de Fair Play București cu scorul de 5-0 (2-0), într-un meci care a avut loc la Ciorogârla. Golurile echipei noastre au fost marcate de Simona Caldare (35, 42, 57), Andreea Corduneanu (82) si Adina Rognean (90). Toate jucătoarele merită însă felicitări din plin pentru efort și dăruire. Bravo, fetelor!
Clubul nostru, care împlinește 80 de ani de existență in 2018, va organiza pe Bârgău Arena semifinalele Cupei României, în 23 mai, celelalte echipe calificate fiind Vasas Odorheiu Secuiesc, CS Târgoviște și Piros Security.
Forza Heniu!

ACS Heniu - Zatuşevscaia Ana - Lovenberger Denisa, Mera Iulia, Lenuta Stef, Nadea Vasilika - Alexandra Zsiga, Valentina Vaman - Balázs Csilla, Corduneanu Andreea, Adina Rognean - Simona Caldare. Au mai jucat: Ioana Pop, Ioana Catuna Antrenor: Calin Svoboda.

 

Votează acum!

Comentarii

Comentariu nou

Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.

Copyright © 2000-2014 Mesagerul de Bistriţa-Năsăud
Str. Gheorghe Sincai, nr. 37, Telefon: 0263-234.688, 0263-234.689, 0740-030.550, 0758-837.291, E-mail: [email protected]

Close