Restanță în Liga a IV-a: Maieru s-a retras din meciul de la Năsăud, în prima repriză, după ce a încasat 5 ”boabe”, toate de la Petrean

-A A +A

Restanță în Liga a IV-a: Maieru s-a retras de la Năsăud, în prima repriză, după ce au încasat 5 ”boabe”, toate de la Petrean
Miercuri după-amiază, pe stadionul din Năsăud, Silvicultorul Maieru a oferit un moment jenant în restanța cu gazdele de la Progresul. Veniți pe cai mari de la Voința Cetate, în pauza de iarnă, ”mercenarii” Maierului s-au retras de pe teren în minutul 41, la scorul de 5-0 pentru gazde. Interesant este că toate golurile au fost marcate de Rareș Petrean, cel care a revenit în iarbă după ce în ultimele patru etape a fost nevoit să stea deoparte din cauza unei accidentări. Și mai interesant este că Petrean este în cursă directă cu Ionuț Creța (de la Atletico Monor, cel care etapa trecută a marcat de 14 ori în poarta lui Hebe) pentru titlul de golgheter al campionatului. Acest titlu se va decide la comisiile AJF, după ce, la ora actuală, cei doi ”bombardieri” sunt despărțiți de un singur gol, cu Petrean în frunte, atât Năsăudul, cât și Monorul terminând de jucat în acest sezon.

Aprecierea dvs: - Media: 5 steluţe (1 vote)