Gloria Bistriţa: Primul meci oficial, prima victorie

-A A +A

Echipa antrenată de Dan Matei şi Aurel Nalaţi s-a impus în prima partidă oficială jucată în baza sportivă a IPROEB-ului contra Unirii Dej, scor 2-1, la finalul celor 90 de minute regulamentare.
    Golurile echipei gazdă au fost marcate de Dobrea în minutele 35, respectiv 85, goluri înscrise în urma a două faze construite în acelaşi mod de la mijlocul terenului, după care mingea a fost plasată elegant în poarta dejeană. La finalul meciului, Unirea Dej înscrie golul de onoare dintr-o lovitură de la 11 metri.
    Gloria: Trif, Patca, Bucur, Hasnăș, Meșter, Cilean, Dobrea, Băldean, Hofer, Nalați, Stoianof. Au mai jucat Rebrișorean, Țigorean

Reamintim că Gloria Bistriţa a jucat contra Unirii Dej în primul tur al fazei naţionale a Cupei României. În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 17 iulie 2018, în această etapă au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Aprecierea dvs: - Media: 5 steluţe (1 vote)