Liga a IV-a după etapa a 11-a (REZULTATE, MARCATORI, CLASAMENTE, PROGRAM): La Dumitra, mai ceva ca la teatru: ACS - Atletico Monor 4-5 (0-5)

-A A +A

Runda de azi din Liga a IV-a a fost una nebună, cu rezultate care de care mai trăsnite. În Seria Nord, liderul - Minerul Rodna, a avut de tras din greu pentru o victorie cu 3-1, obținută pe terenul celor din Rebrișoara, golurile oaspeților fiind marcate de aceiași ”salvatori ai patriei”: frații Boldiș. Să conduci 3-0 în minutul 12 și să pierzi cu 6-3 e ceva, este pățania Spicului Salva în deplasarea de la Maieru, imitată de cei de la Hebe Sângeorz-Băi la Leșu, acolo unde sângeorzenii au avut 2-0, în minutul 27, însă Heniu a revenit și s-a impus cu 4-2. Cea mai mare supriză a etapei vine din Seria Sud, acolo unde Atletico Monor, după ce etapa trecută a bătut Năsăudul fără drept de apel, schimbând liderul, acum a nășit și pe Dumitra, chiar pe terenul acesteia. Scorul este unul fenomenal: 4-5 (0-5) !

Seria Nord:

SOMEȘUL FELDRU - ECIRO FOREST TELCIU 1-1 (0-1)
Gavrilă Rus (75) / Bălătici (34)

SOMEȘUL REBRIȘOARA - MINERUL RODNA 1-3 (1-0)
- / Alex Boldiș, Lazăr Boldiș (2 goluri)

HENIU LEȘU - HEBE SÂNGEORZ-BĂI 4-2 (2-2)
Clipotă (28), Blaji (34, 69), Savu (63) / Jarda (25, 27)

SILVICULTORUL MAIERU - SPICUL SALVA 6-3 (4-3)
Slăvoacă (14), Ștețco (16, 89), Varvari (24, 26), Cosma (60) / Părăscan (6, 10, 12)

1.Minerul Rodna 10 8 2 0 38-14 26
2.Silvicultorul Maieru 10 8 0 2 36-26 24
3.Heniu Leșu 10 7 1 2 47-18 22
4.Hebe Sângeorz-Băi 10 4 2 3 24-16 17
5.Someșul Feldru 10 3 1 5 21-24 10
6.Eciro Forest Telciu 10 2 2 6 13-20 8
7.Someșul Rebrișoara 9 2 0 7 18-27 6
8.Spicul Salva 11 1 0 10 16-63 3