Boxerii CS Unirea Alba Iulia au obținut cinci medalii la „Centura Păltiniș”

Pugiliștii Clubului Sportiv (CS) Unirea Alba Iulia au obținut cinci medalii, dintre care una de aur și patru de argint, la concursul „Centura Păltiniș” la box, de la Sibiu, desfășurat în perioada 27-28 septembrie.Medalia de aur a fost obținută de Raul Drăgoi Viorel, la copii, 27 de kilograme, care a câștigat astfel „Centura Păltiniș” la categoria sa.Pe locurile II, de la CS Unirea Alba Iulia, s-au clasat următorii sportivi:Victor Căldărar – categoria 34 de kilograme, copii;Adam Abel – categoria 57 de kilograme, juniori;Ferencz Francisc – categoria 60 de kilograme, juniori;George Boian – categoria 50 de kilograme, cadeți.La concursul „Centura Păltiniș”, ajuns la cea de-a 31-a ediție, au participat circa 60 de sportivi, de la importante cluburi din Transilvania.„Mulțumesc conducerii clubului, domnului director Corneliu Mureșan, pentru susținere! Rezultatele obținute de e..