CS Unirea Alba Iulia, aur și argint la Concursul Național de Judo Ne Waza

Clubul Sportiv (CS) Unirea Alba Iulia a obținut, prin Bogdan Laura Alesia și Sibișan Alexandru Călin, două medalii, de aur și argint, la Concursul Național de Judo Ne Waza, desfășurat în 12-13 octombrie, la Drobeta-Turnu Severin.CS Unirea Alba Iulia s-a impus la Concursul Național de Judo Ne Waza U14, U16. Unul dintre sportivii legitimați a devenit campion național, iar celălalt vicecampion național, la feminin și masculin. Concursul a fost destinat sportivilor sub 14, respectiv sub 16 ani.Rezultate pentru CS Unirea Alba Iulia:Laura Alesia Bogdan – categoria 48 de kilograme, U 16 – locul 1Alexandru Călin Sibișan – categoria +73 de kilograme, U 16 – locul 2Alesia Horvat – categoria +52 de kilograme, U14 – fără clasare pe podiumAntrenorii celor trei sportivi participanți sunt Dinu Alin și Dinu Cristian.Concursul a f..