Judoka de la Unirea au obținut locurile 1 și 2 la turnee naționale și internaționale de judo

Judoka legitimați la Clubul Sportiv (CS) Unirea Alba Iulia, cooptați la loturile naționale ale României, au obținut în acest weekend aur și argint la turnee naționale și internaționale de Judo, desfășurate la Onești, județul Bacău și Chișinău, Republica Moldova.Astfel, Alexia Bogdan (categoria 48 de kilograme), a obținut locul I la competiția de judo ”Cupa Onești”, organizată în perioada 29-30 noiembrie.În schimb, Alexandru Sibișan (categoria 81 de kilograme), s-a clasat pe a doua treaptă a podiumului la Turneul Internațional de Judo Vasile Luca (considerat părintele judo-ului moldovenesc), desfășurat în perioada 28 noiembrie – 1 decembrie la Chișinău.Alexia Bogdan și Alexandru Sibișan au fost cooptați, datorită rezultatelor obținute, în loturile naționale de judo ale României. Antrenorii celor doi sportivi ..