Un judoka legitimat la CS Unirea Alba Iulia a obținut o medalie de bronz la Campionatul Național U21

Alexandru Călin Sibișan, judoka legitimat la CS Unirea Alba Iulia, a obținut medalia de bronz la Campionatul Național U21 Individual, desfășurat în perioada 15-17 octombrie la Poiana Brașov.Competiția s-a desfășurat în sistem piramidal. Sportivul CS Unirea Alba Iulia, care se pregătește în prezent la Centrul Olimpic de la Pitești, a câștigat două meciuri și a pierdut unul clasându-se, astfel, pe a treia treaptă a podiumului. În total, la categoria de 90 de kilograme, la care a participat Alexandru Călin Sibișan, au concurat șapte sportivi.„Pentru sportul de performanță medaliile sunt, în final, cele care contează cel mai mult. Îi felicit pe toți sportivii și antrenorii noștri pentru că și anul acesta, marcat puternic de contextul epidemiologic, au obținut rezult..