Volei Alba Blaj a debutat cu dreptul în noul sezon competițional

Campioana României s-a impus, în mod categoric, pe terenul echipei CSU Belor Galați, scor 3-0 (25-12, 25-22, 25-18), după ce 66 de minute de joc, în prima etapă a Diviziei A1.Meciul a fost la discreția echipei din Blaj, care a avut starturi de set foarte bune, 7-0 în setul 1, 8-1 în setul 2 și 5-1 în setul 3, singurele emoții pentru campioana României fiind înregistrate în actul secund, atunci când gazdele s-au apropiat la un singur punt diferență, 22-23. Ioana Baciu (11) și Sanja Popović Gamma (9) au reușit cele mai multe puncte pentru echipa din Alba, care a punctat de 16 ori din serviciu, într-o partidă în care Darko Zakoč a folosit toate jucătoarele aflate pe foaia de joc.Volei Alba Blaj, antrenor Darko Zakoč: Femke Stoltenborg 5p. (3 ași..