Mesagerul.ro

Accident la ieșirea din Cluj-Napoca spre Florești: Cinci oameni au fost duși la spital. A fost nevoie de pompieri, SMURD și ambulanță la fața locului

Accident la ieșirea din Cluj-Napoca spre Florești: Cinci oameni au fost duși la spital. A fost nevoie de pompieri, SMURD și ambulanță la fața locului

Un accident rutier a mobilizat forțe importante de intervenție la ieșirea din Cluj-Napoca spre Florești, după ce un autoturism a fost implicat într-un impact care a necesitat intervenția pompierilor, echipajelor SMURD și a ambulanței.Incidentul s-a produs într-una dintre cele mai circulate zone din apropierea municipiului, unde traficul este intens aproape în orice moment al zilei. La locul accidentului au intervenit pompierii din cadrul Inspectoratul pentru Situații de Urgență Cluj - Detașamentul 2 Cluj-Napoca. Salvatorii au trimis o autospecială cu modul de descarcerare, trei echipaje SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Cluj.Intervenția s-a desfășurat rapid pentru evaluarea victimelor și asigurarea zonei.Potrivit informațiilor transmise de salvatori, în autoturismul avaria..