Un clujean a surprins imagini greu de ignorat într-o zonă de pădure de la marginea localității Florești, unde mormane de gunoi și resturi din construcții au fost abandonate fără nicio reținere.Fotografiile arată o realitate care contrastează puternic cu ideea de natură protejată: saci cu moloz, bucăți de beton, resturi de materiale și deșeuri amestecate aruncate direct în pădure, ca într-o groapă improvizată de gunoi.
Cel care a descoperit situația a transmis un mesaj plin de frustrare, rezumând sentimentul multor locuitori din zonă: „Niste gunoaie duc moloz și alte materiale rezultate din construcții. Chiar nu îi vede nimeni?”Întrebarea rămâne fără răspuns clar, dar care arată o problemă veche și recurentă: depozitarea ilegală a deșeurilor în zonele împădurite sau la marginea localităților.Nu este pentru prima dată când zo..