O nouă situație periculoasă din traficul clujean a stârnit nemulțumirea șoferilor, după ce un conducător auto a fost la un pas de accident într-o intersecție cu vizibilitate redusă.Un clujean a relatat că, pentru a evita impactul, a fost nevoit „să folosească vederea cu raze X” pentru a observa mașinile care veneau din lateral, în timp ce șoferul aflat în fața sa a intrat în intersecție fără să aibă vizibilitate suficientă.
„Bravo! Azi mi-am folosit vederea cu raze X ca să văd ce vine de sus, dar cel din fața mea s-a limitat la spectrul vizibil și a fost la mai puțin de un metru de accident. Eu și toți ..