Unul dintre cele mai așteptate proiecte medicale din România intră oficial în faza de construcție, după ce în seara asta la București s-a semnat contractul de execuție a Spitalului Regional de Urgență Cluj. Primarul comunei Florești, Bogdan Pivariu, a confirmat semnarea contractului de execuție pentru Spitalul Regional de Urgență Cluj.
Potrivit acestuia, lucrările pregătitoare pentru fundațiile speciale și devierea utilităților au fost deja finalizate, iar în următoarele săptămâni vor începe efectiv lucrările de construire ale noului spital.Proiectul impresionează prin dimensiuni și capacitate: viitorul Spita..