Fotbal : Universitatea Craiova continua drumul spre Liga 2 cu inca o victorie ! CS Hunedoara – Universitatea Craiova 2-4

Universitatea Craiova continua drumul spre Liga 2 iar azi a avut programat meciul de la Hunedoara contand pentru etapa cu numarul 6 .

Meciul din Cupa Romaniei a adus si modificari in lotul antrenat de Eugen Trica Stoenac, Dananae si Tudor au suferit accidentari iar Bodea, Trabalka si Grecu nu au fost inclusi in lot.

Ca in fiecare meci , Universitatea Craiova incepe cu un presing agresiv iar in minutul 12 Codoban a pasat dintr-o lovitura libera iar Robert Raducanu a inscrius cu un sut superb .

Dupa golul marcat , Universitatea Craiova a controlat jocul dar fara nici un rezultat pe tabela astfel ca la pauza scorul a fost CS Hunedoara – Universitatea Craiova 0-1.

In minutul 50 , Vlad Pop intra in careu , intoarce un adversar si centreaza pentru Alex Raicea care mareste avantajul echipei Universitatea Craiova .

La 3 minute dupa ce Alex Raicea a inscris , Claudiu Codoban a centrat pentru Claudiu Balan care inscrie pentru Universitatea Craiova .

Gazdele dau semne sa revina in joc si in minutul 65 inscrie Andrei Vasinc .