Fotbal : Universitatea Craiova paraseste Cupa Romaniei cu fruntea sus ! Universitatea CRAIOVA – UNIVERSITATEA CLUJ 2-3

Fotbal : Universitatea Craiova paraseste Cupa Romaniei cu fruntea sus ! Universitatea CRAIOVA  – UNIVERSITATEA CLUJ 2-3

Pentru prima data pe Ion Oblemenco , cu Peluza Sud 1997 in spate si cu peste 15.000 de spectatori , Universitatea Craiova a inceput foarte bine partida . Dupa 17 minute atacantul echipei Universitatea Craiova , Claudiu Balan a reusit o dubla .
Universitatea Cluj a reintrat insa in joc chiar inainte de pauza, cand a marcat prin Tudor Telcean in minutul 41 ..
In debutul reprizei secunde , Universitatea Cluj a reusit sa egaleze prin Rafa Miranda care a intrat dupa pauza in echipa antrenata de Adrian Falub .
Egalarea a amortit jocul, ambele formatii temandu-se sa mai riste, si pe fondul oboselii. Echilibrul care s-a rupt a fost cel numeric, fiindca Tiago Gomes a intervenit dur la Cristiu si a plecat la vestiare inainte de termen, primind rosu direct.

N-au fost suficiente 90 de minute pentru departajare, iar la cinci minute din timpul suplimentar acelasi Rafa Miranda a punctat, din 6 metri.