​EHF European League: Remiză între Kuban Krasnodar și Dunărea Brăila

HC Dunărea Brăila a terminat la egalitate în deplasare cu echipa rusă Kuban Krasnodar, 25-25 (15-13), duminică, în Grupa D a competiţiei feminine de handbal EHF European League, informează Agerpres. Dunărea Brăila a controlat meciul în cea mai mare parte a sa, dar a avut o cădere pe final şi putea pierde partida. În prima repriză, formaţia brăileană a condus chiar la cinci goluri, 8-3 şi 12-7, iar la pauză a avut un avans de două goluri, 15-13. Kuban a condus pentru prima oară în acest meci în min. 36, cu 17-16 şi 18-17, dar Dunărea a revenit la cârma jocului şi s-a desprins la 24-20 (min. 47). Pentru echipa antrenată de croatul Neven Hrupec a urmat o perioadă de 12-13 minute în care nu a reuşit să înscrie, iar gazdele, antrenate de legendarul Evgheni Trefilov, au punctat de cinci ori şi au trecut în avan..