VIDEO Cupa Spaniei: FC Barcelona a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Cornella (liga a treia) - Catalanii au ratat două penaltiuri

FC Barcelona s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a învins, joi seară, în deplasare, scor 2-0 după prelungiri, echipa de liga a treia Cornella. Golurile catalanilor au fost marcate de Dembele ‘92 şi Braithwaite ‘120+1. Pjanic ('39) și Dembele ('80) au ratat două penaltiuri pentru formația lui Ronald Koeman. De la Cornella a fost eliminat Estelles, în minutul 118. Pentru FC Barcelona a fost prima dată când a disputat trei meciuri consecutiv cu prelungiri (după 13 ianuarie – 4-3 cu Real Sociedad, după lovituri de departajare, în semifinalele Supercupei Spaniei, şi 17 ianuarie – 2-3 cu Athletic Bilbao după prelungiri, în finala Su..