VIDEO Cupa Italiei: Valentin Mihăilă a înscris un gol, dar Pa

Lazio s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după ce a trecut de Parma, pe teren propriu, scor 2-1. Golul oaspeților a fost înscris de Valentin Mihăilă, românul fiind titularizat pentru prima oară de antrenorul Roberto D'Aversa.

Lazio s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după ce a trecut de Parma, pe teren propriu, scor 2-1. Golul oaspeților a fost înscris de Valentin Mihăilă, românul fiind titularizat pentru prima oară de antrenorul Roberto D'Aversa. Parolo a deschis scorul pentru Lazio ('23), însă Parma părea să împingă partida în prelungiri după reușita lui Mihăilă ('83). Rezultatul final a fost stabilit în minutul 90, când portarul Colombi a avut ghinion și mingea a intrat în poartă după ce l-a lovit în spate (după lovitura de cap a lui Muriqi). Ștefan Radu (Lazio) și Reinaldo Radu (Parma) au fost rezerve. Vor avea loc în sferturile Cupei Italiei: Atalanta vs Lazio Napoli vs Spezia Inter vs AC Milan Juventus vs Spal. Golul lui Valentin Mihăilă: