VIDEO Eibar vs Atletico Madrid 1-2 / Luis Suarez, decisiv pentru

Atletico Madrid s-a impus, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, în fața formației Eibar, într-un meci din etapa a 19-a din La Liga, în care a revenit de la 0-1.

Atletico Madrid s-a impus, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, în fața formației Eibar, într-un meci din etapa a 19-a din La Liga, în care a revenit de la 0-1. Gazdele au deschis scorul prin Dmitrovic, în minutul 12, din penalti. Pentru formația lui Diego Simeone a marcat Luis Suarez, în minutele 40 şi 89 (penalti). Uruguayanul a înscris 11 goluri și a oferit două pase decisive în acest sezon de La Liga (la egalitate cu Lionel Messi). Vezi aici un rezumat al partidei dintre Eibar și Atletico Madrid. Clasament La Liga: 1. Atletico Madrid 44 puncte / 17 meciuri 2. Real Madrid 37 / 18 3. Barcelona 34 / 18 4. Villarreal 33 / 19 (28-19) 5. Sevilla 33 / 18 (23-16) 6. Real Sociedad 30 / 19 etc. uD83DuDE09 pic.twitter.com/8DpW6ulLUf— Atlético de Madrid (@Atleti) January 21, 2021