LiveScore Patricia Țig vs Christina McHale 6-4, 1-0 / Irina Bara vs Alison Van Uytvanck (în jurul orei 17:05)

Patricia Țig vs Christina McHale 6-4, 1-0 Setul I Primul set a fost unul echilibrat. Chiar dacă Patricia a făcut break și părea să se desprindă, McHale a încercat din răsputeri să revină în set (al cincilea game a durat 12 minute, Țig a salvat trei mingi de rebreak) și a câștigat, în cele din urmă, la retur în al șaptelea game. McHale a egalat scorul cu serviciul (4-4). Patricia a reușit să opreascsă seria pozitivă a americancei și s-a impus cu 6-4, după ce a revenit de la 15-40, la retur. Irina Bara vs Alison Van Uytvanck 0-0 Leylah Annie Fernandez (Canada, 100 WTA) a învins-o pe Polona Hercog (Slovenia, 47 WTA), scor 6-4, 3-6, 6-1. Urmează confruntarea dintre Bara și Van Uytvanck. Patricia Țig (58 WTA) și Irina Bara (142 WTA) le întâlnesc pe Christina M..