BREAKING NEWS

​VIDEO WTA Ostrava: Victoria Azarenka și Aryna Sabalenka se vor duela pentru titlu

​​Victoria Azarenka și Aryna Sabalenka se vor duela, duminică, în finala turneului WTA de la Ostrava, după ce le-au învins pe Maria Sakkari, respectiv Jennifer Brady. Azarenka (14 WTA, fost loc 1 mondial) a învins-o pe Sakkari (23 WTA), scor 6-1, 6-3, după o oră și 38 de minute de joc. Pentru Vika, aceasta va fi a 40-a finală a carierei (are 21 de titluri în palmares). După ce a avut o revenire de senzație în sferturi, Sabalenka (12 WTA) a avut parte de un meci mai ușor în penultimul act al competiției. Jucătoarea din Belarus s-a impus, scor 6-4, 6-4, în fața lui Brady, după o ..