VIDEO Liga 1: Astra Giurgiu a înregistrat primul succes din acest sezon (4-0 vs Poli Iaşi)

Formaţia Astra Giurgiu a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (0-0), echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a opta a Ligii I. Pentru giurgiuveni este prima victorie din actuala ediţie a primului eşalon, potrivit News.ro. Golurile au fost marcate de Găman ’62, Budescu ’84 (penalti), Wuthrich ’89 şi Radunovic '90+2 (penalti). În minutul 30, de la oaspeţi a fost eliminat Francisc Cristea. Şi gazdele au avut un jucător eliminat, în minutul 52, pe Valentin Gheorghe. Vezi aici cele mai importante momente ale partidei. Au evoluat echipele: Astra Giurgiu: Lazar – D. Bruno, Graovac, Găman, Radunovic – G. Şerban..