Andrey Rublev, campion acasă, la Moscova / Victorie în două seturi cu Adrian Mannarino

​Rusul Andrey Rublev (31 ATP) a câștigat al doilea titlu din carieră, chiar la Moscova (locul unde s-a născut și unde locuiește), după ce l-a învins pe francezul Adrian Mannarino (44 ATP), scor 6-4, 6-0. Meciul a durat o oră și două minute. Andrey a început perfect partida, a făcut break în chiar primul game, iar cei doi jucători au servit fără greșeală până la sfârșitul setului (6-4). Setul secund a reprezentat un monolog al lui Medvedev, care a făcut trei break-uri și s-a impus la 0. Pentru a cuceri titlul de la Moscova, Rublev a mai trecut de Alexander Bubli..