Bob 2: Andreea Grecu şi Ioana Gheorghe au câștigat medalia de argint la Campionatul European

Sportivele Andreea Grecu şi Ioana Gheorghe au câştigat, vineri, medalia de argint la bob 2 persoane feminin, la Campionatul European de la Sigulda.
Sportivele Andreea Grecu şi Ioana Gheorghe au câştigat, vineri, medalia de argint la bob 2 persoane feminin, la Campionatul European de la Sigulda, informează News.ro. Pe prima treaptă a podiumului au urcat rusoaicele Nadejda Sergeeva şi Elena Mamedova, iar pe locul trei s-au clasat sportivele germane Stephanie Schneider şi Lisette Thoene. IBSF European Championships in #Sigulda 2-woman #Bobsleigh uD83DuDC49 final results uD83DuDC48 uD83EuDD47 Sergeeva/Mamedova uD83CuDDF7uD83CuDDFA‼️ uD83EuDD48 Grecu/Gheorghe uD83CuDDF7uD83CuDDF4 SR+TR‼️ +0.02 uD83EuDD49 Schneider/Thöne uD83CuDDE9uD83CuDDEA +0.07 4 Jamanka/E.Nolte uD83CuDDE9uD83CuDDEA +0.18 5 Beierl/Onasanya uD83CuDDE6uD83CuDDF9 6 Osipenko/Shokshueva uD83CuDDF7uD83CuDDFA Full results: https://t.co/9T9FJNHTzP— IBSF (@IBSFsliding) February 14, 2020