Bundesliga: Bayern Munchen, învinsă în prelungiri de B. Monchengladbach; Victorii pentru RB Leipzig și Dortmund

Borussia Monchengladbach a obținut o victorie in extremis cu Bayern Munchen, scor 2-1, în etapa a 14-a din Bundesliga. Liderul din campionat s-a impus grație unui penalty transformat de Bensebaini în minutul 90+2. Tot sâmbătă, Dortmund a făcut instrucție cu Dusseldorf, scor 5-0, în timp ce RB Leipzig a trecut de Hoffenheim, scor 3-1. S-au disputat în etapa a 14-a din Bundesliga: Augsburg - Mainz 2-1 Au marcat: Richter 41', Niederlechner 65' / Oztunali 15' B. Monchengladbach - Bayern Munchen 2-1 Au marcat: Bensebaini 60', 90+2' (penalty) / Perisic 49' C..