​Bundesliga: Bayern Munchen, victorie la limită cu Freiburg / Bavarezii, la patru puncte în fața locului secund

​Echipa Bayern Munchen a învins la limită pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia SC Freiburg, într-o partidă din cadrul campionatului de fotbal al Germaniei, disputată duminică, informează Agerpres. Robert Lewandowski, golgheterul lui Bayern, a deschis scorul în minutul 7 al partidei de pe Allianz Arena, ajungând la 21 de goluri în primele 16 etape ale sezonului, o performanţă pe care niciun alt fotbalist nu a mai reuşit-o până acum în Bundesliga, potrivit agenţiei DPA. Atacantul polonez, desemnat de FIFA cel mai bun fotbalist al anului 2020, a avut ocazia să facă dubla în repriza secundă, ..