Champions League: Barcelona, gol important în deplasare (1-1 vs Napoli) / Bayern Munchen, cu un pas în sferturi (3-0 vs Chelsea)

Napoli vs Barcelona 1-1 / Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus'90+1 Pique se accidentează și este schimbat cu Lenglet, Barcelona rămâne cu tot mai puțini jucători disponibili. '89 Cartonaș roșu pentru Barcelona! Arturo Vidal ia galben pentru un fault, protestează vehement și este eliminat. '84 Insigne vrea să îl învingă pe Ter Stegen cu o execuție pretențioasă, dar o ratează. '64 Messi își amețește adversarii, încearcă să combine cu Vidal, însă ajunge târziu la balon și îl lovește pe Ospina. Argentinianul este avertizat cu un cartonaș galben. '63 Callejon rămâne singur cu Ter Stegen, dar acesta demonstrează din nou că este unul dintre cei mai buni portari din lume și îl blochează. '61 Insigne driblează superb în flancul stâng, încearcă poarta, dar Ter Stegen e pe fază și respinge. '58 Goool Barcelona! Busquets îi trimite pe culoar lui Semedo, acesta îi pasează în fața porții lui Griezmann și francezul îndeplinește o simplă formalitate. A început repriza secundă. Pauză în Italia. '43 Manolas pune latul, după o pasă primită de la Insigne, dar mingea se duce pe lângă poartă. '30 Goool Napoli! Dries Mertens îl învinge pe Ter Stegen cu un șut superb de la marginea careului. '9 Primul șut al meciului îi aparține lui Lionel Messi. Argentinianul a ratat cu mult ținta (mingea s-a dus peste poartă). Partida a început. Imnul Champions League se aude incredibil pe San Paolo. Echipele de start: Napoli: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui – F. Ruiz, Demme, Zielinski – Callejon, Mertens, Insigne Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Firpo – De Jong, Busquets, Rakitic – Messi, Griezmann, Vidal Arbitri: Felix Brych (central), Mark Borsch, Stefan Lupp (asistenți), Harm Osmers (al patrulea oficial), Bastian Dankert (VAR), Marco Fritz (asistent VAR) - toți din Germania. Chelsea vs Bayern Munchen 0-2 / Digi Sport 2, Telekom Sport 2, Look Sport''83 Cartonaș roșu pentru Chelsea! Marcos Alonso îl lovește peste față pe Robert Lewandowski și este eliminat în urma consultării sistemului VAR. '79 Pedro trece prin apărarea bavareză, pasează pentru Abraham, însă acesta nu este suficient de atent. '76 Goool Bayern Munchen! Davies face o cursă superbă în flanc, trece de doi adversari, îi pasează în fața porții lui Lewandowski și polonezul înscrie golul său cu numărul 11 în acest sezon de Champions League. '68 Kimmich pasează greșit, mingea ajunge la Mount, care ratează șutul și trimite peste poartă. '57 Coman centrează pentru Lewandowski, polonezul încearcă un "scorpion kick", însă mingea i-a venit prea ..