​Champions League: PSG, egal cu Real Madrid, după ce a fost condusă cu 2-0 / Juventus a învins-o pe Atletico / Lewandowski, 4 goluri în 15 minute (Rezultatele serii)

Condusă cu 2-0, PSG a reușit să egaleze în deplasarea de la Madrid (2-2 cu Real) în doar două minute și și-a asigurat prima poziție în Grupa A. În altă partidă disputată marți, Juventus s-a impus cu 1-0, pe teren propriu, împotriva celor de la Atletico Madrid, după o lovitură liberă superbă executată de Dybala. Rezultatele serii au fost înregistrate în Grupa B, în partidele celor de la Bayern Munchen (Lewandowski a înscris de patru ori în 15 minute, în victoria cu 6-0 vs Steaua Roșie) și Tottenham (4-2 vs Olympiacos, s-a calificat în optimi, la debutul lui Mourinho pe banca londonezilor în Champions League). Manchester City și-a asigurat prezența în optimile competiției, în ciuda remizei cu Șahtior. Rezultatele înregistrate marți în Champions League: Grupa AGalatasaray vs Club Brugge KV 1-1Au marcat: Buyuk 11 / Diatta 90+2 Real Madrid vs PSG 2-2Au marcat: Benzema 17, 79 / Mbappe 81, Sarabia 83 Clasament: 1. PSG..