BREAKING NEWS

librex.ro
librex.ro
 Champions League: Real Madrid ?i Manchester City au ob?inut vict

Real Madrid ?i Manchester City s-au apropiat de sferturile Champions League, dup? ce au nregistrat victorii, miercuri, n fa?a echipelor Atalanta Bergamo, respectiv Borussia Monchengladbach.

?Real Madrid ?i Manchester City s-au apropiat de sferturile Champions League, dup? ce au înregistrat victorii, miercuri, în fa?a echipelor Atalanta Bergamo, respectiv Borussia Monchengladbach. Atalanta Bergamo vs Real Madrid 0-1 Chiar dac? Zinedine Zidane a avut probleme mari de lot, madrilenii s-au impus gra?ie reu?itei lui Ferland Mendy ('86). Italienii au evoluat în inferioritate numeric? înc? din minutul 17, când Remo Freuler a primit cartona? ro?u. Borussia Monchengladbach vs Manchester City 0-2 "Cet??enii" lui Pep Guardiola au înscris prin Bernardo Silva ('29) ?i Gabriel Jesus ('65) ?i s-au impus f?r? mari probleme respectând statutul de favori?i. Meciul s-a disputat la Budapesta. ? RESULTS ? ?? Ferland Mendy the hero for Real Madrid in Italy uD83DuDD35 Bernardo Silva & Jesus net for Manchester City uD83EuDD14 Who impressed you? #UCL— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) February 24, 2021 De ?tiut:Partidele retur vor avea loc pe 16 martie.Tragerea la sor?i a duelurilor din sferturi ?i semifinale va avea loc în data de 19 martie. Rezultatele înregistrate în tur: 16 februarie Barcelona - PSG 1-4Leipzig - Liverpool 0-2 17 februarie Porto - Juventus 2-1Sevilla - Dortmund 2-3 23 februarie Lazio - Bayern 1-4Atletico Madrid - Chelsea 0-1 24 februarie Atalanta - Real Madrid 0-1 Monchengladbach - Manchester City 0-2