Champions League: Victorii pentru Real Madrid, Tottenham, PSG și Leverkusen / Manchester City, doar remiză cu Atalanta (Rezultatele serii)

Real Madrid a reușit rezultatul serii în Champions League: 6-0 vs Galatasaray (Florin Andone a jucat prima repriză). Tot miercuri, au mai câștigat Tottenham, PSG și Bayer Leverkusen, în timp ce Manchester City a scor doar un punct din deplasarea de la Bergamo (1-1 vs Atalanta), fundașul Kyle Walker intrând în poartă în ultimele minute, după eliminarea lui Bravo. Șahtior Donețk a obținut in extremis o remiză în Croația (3-3 vs Dinamo Zagreb), după ce la începutul prelungirilor era condusă cu 3-1. Rezultatele înregistrate miercuri în Champions League: Grupa APSG vs Club Brugge 1-0A marcat: Icardi '22Diagne a ratat un penalti pentru oaspeți în minutul 76 Real Madrid vs Galatasaray 6-0Au marcat: Rodrygo '4, '7, '90+3, Ramos '14 pen., Benzema '45, '81 Clasament: 1. PSG (10-0) 12 puncte 2. Real Madrid (9-5) 7 3. Club Brugge (2-8) 2 4. Galatasaray (0-8) 1 Grupa BBayern Munchen vs Olympiacos 2-0 Au marcat: Lewandowski '69, Perisic '89 Steaua Roșie Belgrad vs Tottenham 0-4Au marcat: Lo Celso '34, Heung-Min Son '57, '61, Eriksen '85 Clasament: 1. Bayern Munchen (15-4) 12 2. Tottenham (13-9) 7 3. Steaua Roșie Belgrad (3-13) 3 4. Olympiacos (5-10) 1 Grupa CDinam..