Cupa Bulgariei: Ludogorets, eliminată în sferturi - Dragoș Grigore a ratat un penalti în minutul 90+5'

Ludogorets, cu Dragoş Grigore și Claudiu Keșeru titulari, a fost eliminată de Levski Sofia, în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, scor 6-5 la loviturile de departajare. După 120 de minute de joc, scorul a fost 0-0. Ludogorets a avut ocazia de a înscrie în prelungirile celor 90 de minute regulamentare, dar Dragoș Grigore (90+5') a ratat de la punctul cu var. Tabela a rămas neschimbată și în cele două reprize suplimentare de prelungiri, astfel că învingătoarea s-a decis la penaltiuri. Levski Sofia s-a impus cu 6-5, penaltiurile fiind transformate de Milanov, Goranov, Robertha, ..