​Cupa României: FCSB, în sferturi după 1-0 vs Universitatea Cluj / Hora a înscris golul victoriei

Formaţia FCSB a învins, marţi, în deplasare, echipa Universitatea Cluj, scor 1-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, potrivit News.ro. Unicul gol al meciului a fost marcat de Hora, în minutul 12. În minutul 86, Tănase a ratat un penalti. Tot marţi s-a calificat în sferturi şi FC Hermannstadt, după 2-0 cu CS Mioveni.​ Au rămas de jucat:Miercuri, 30 octombrieAcademica Clinceni – FC Botoșani, ora 14:30, stadion Clinceni Sănătatea Cluj – FC Petrolul Ploiești, ora 17:00, Cluj Arena (Cluj-Napoca) Foresta Suceava – Dinamo, ora 19:30, stadion Areni (Suceava) Joi, 31 octombrieMetalul Buzău – CSM Politehnica Iași, ora 14:30, stadion Cornel Negoescu (Buzău) Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra, ora 18:15, stadion Municipal (Sf. Gheorghe) FC Voluntari – Universitatea Craiova, ora 21:00, stadion ”Anghel Iordănescu” (Voluntari) Partidele vor fi transmise în direct pe canalele Digi, Look și Telekom. Meciurile din optimi și sferturi se joacă într-o singură man..