​Cupa României: Sepsi Sfântu Gheorghe, a doua echipă calificată în semifinale (1-0 vs Petrolul Ploiești)

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a impus, miercuri, cu scorul de 1-0, în fața formației Petrolul Ploiești. În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Leo Grozavu s-a calificat în semifinalele Cupei României.​ Intrat pe teren în minutul 12 (i-a luat locul lui Safranko), Ioan Dumiter a înscris singurul gol al partidei în minutul 35, când s-a impus în fața lui Bărboianu într-un duel (după centrarea lui Carnat) și l-a învins pe Lungu cu o lovitură de cap. Saim a ratat cele mai mari ocazii ale ploieștenilor ('14 și '67). În minutul 88, meciul de pe Stadionul Ilie Oană a fost întrerupt din cauza scandărilor xenofobe, iar echipele au fost trimise la vestiare. Partida s-a reluat după nici zece minute de întrerupere. Au evoluat echipele: Petrolul Ploieşti: C. Lungu - Bărboianu - Răuţă, Sîrghi, Ţicu - Pierce - Saim Tudor, Marinescu (Deac ’62), Meza Colli, Pol Roige (Ekollo ’81) – Arnăutu (Hamza ’61). Antrenor: Constantin Enache Sepsi: Niczuly - Celea, Bouhenna, Tincu, Fl. Şt..