BREAKING NEWS

Dan Petrescu, după remiza cu Sevilla: "E o greşeală în lanţ la golul primit, sunt foarte supărat"

Dan Petrescu, după remiza cu Sevilla: E o greşeală în lanţ la golul primit, sunt foarte supărat

CFR Cluj a fost egalată în minutul 82 de Sevilla, după o greșeală în apărare în urma unui corner. Dan Petrescu a declarat că nu înțelege eroarea elevilor săi, precizând că este foarte dezamăgit din cauza rezultatului înregistrat. "E o greşeală în lanţ acolo, nu e un jucător şi sunt foarte supărat pe acest gol primit", a spus antrenorul campioanei României. VIDEO Europa League: CFR Cluj vs Sevilla 1-1 / Atât de aproape de victorie - Campioana României, egalată în minutul 82 "Băieţii cred că au dat tot ce au avut mai bun, au încercat să se autodepăşească. Prima repriză a fost echilibrată. Am avut ceva acţiuni periculoase. Ei au jucat cu trei fundaşi centrali, cu Gudelj în faţa lor, ştiau că suntem puternici cu Lacina şi cu Omrani. După pauză am jucat extraordinar, am dat gol meritat şi după aia băieţii au cedat puţin fizic sau le-a fost teamă, s-au retras, poate s-au retras prea repede. Nu am înţeles la gol de ce au făcut acel pas înainte, pentru că noi la antrenamente, la faze fixe nu ieşim niciodată. Trebuie să stăm pe loc până se termină acţiunea. E o greşeală în lanţ acolo, nu e un jucător şi sunt foarte supărat pe acest gol primit. Pentru că meritau victoria, meritau fanii care au fost aproape de noi astăzi şi ne-au ajutat ca niciodată. A fost stadionul aproape plin şi îmi pare rău pentru jucători şi pentru fani, meritau această victorie. Dacă îmi spuneţi vreo ocazie clară, nu ţin minte a echipei din Sevilla. Mă gândeam că astăzi o să aibă cel puţin 7-8 ocazii, dar nu ţin minte ca Arlauskis să aibă vreo paradă. Şi asta mă face să fiu foarte supărat şi dezamăgit de rezultat, dar nu de atitudinea jucătorilor. E frustrant să iei un gol aşa. Dacă îmi spuneai înaintea meciului că e egal, ce puteam să zic? E 1-1, aia e! Dar după ce iei gol î..