BREAKING NEWS

Eduard Novak, medaliat cu argint la Mondialele de paraciclism, în proba de urmărire individuală 4 km

Singurul campion paralimpic al României, Eduard Novak, a cucerit medalia de argint în proba de urmărire individuală 4 km, sâmbătă, la Campionatele Mondiale de paraciclism pe velodrom de la Milton (Canada), informează Agerpres. Novak (43 ani), multiplu medaliat mondial la paraciclism, a fost învins în cursa pentru medalia de aur la categoria C4 de slovacul Jozef Metelka. Aceasta a fost a doua medalie obţinută de Novak la Milton, după bronzul câştigat joi în proba de contratimp 1 km la categoria C4. Vineri, Novak, care este preşedintele Federaţiei Române de Ciclism, a ocupat locul 7 în proba de 200 m..