​Europa League: AZ Alkmaar vs Astana 6-0 / Rotariu a fost titular pentru oaspeți - Rezultate

Astana, cu Dorin Rotariu pe teren 90 de minute a fost învinsă, joi, cu 6-0, în deplasare, de AZ Alkmaar, în etapa a III-a a fazei grupelor Ligii Europa. Într-un alt meci, Ludogorets, cu fundaşul Cosmin Moţi integralist, dar fără Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore, a fost învinsă, acasă, cu 1-0, de Espanyol Barcelona, potrivit News.ro. ​Rezultatele meciurilor de la ora 19.55 sunt următoarele:Grupa AQarabag - Apoel Nicosia 2-2Au marcat: Quintana '13, Ailton '58 / Medvedev '29 (a), Hallenius '45+1. Grupa GFC Porto - Glasgow Rangers 1-1Au marcat: Diaz '36 / Morelos '44. Young Boys Berna - Feyenoord 2-0Au marcat: Assale '14 (p), Nsame '28 (p). Grupa HLudogorets - Espanyol 0-1A marcat: Campuzano '13.- Lopez (Espanol) a fost eliminat în minutul 88.- La gazde, Moţi a fost titular, iar Keşeru nu a fost în lot. ŢSKA Moscova - Ferencvaros 0-1A marcat: Varga '..