BREAKING NEWS

Europa League: Rennes vs CFR Cluj 0-1 / Victorie chinuită, deși ardelenii au evoluat aproape tot timpul în superioritate numerică

Final de meci! CFR-ul obține o victorie importantă în Franța și se poate gândi la primăvara europeană. '90+4 Emoții pentru ardeleni. Arlauskis prinde cu siguranță după ce Cestor și Culio au evitat să-l atace pe Traore în careu. Clujenii avansează ca la rugby, câștigă timp după faulturile francezilor. '90+2 Burcă intră excelent prin alunecare în careu și acordă un aut. '90 Siebatcheu trimite un voleu foarte puternic peste poarta lui Arlauskis. De la margine sunt arătate cinci minute suplimentare (Arlauskis vede galben pentru trageri de timp). '89 Mutat de pe poziția sa (din fundaș central, în fundaș dreapta), Burcă îl împinge pe Lea Siliki și arbitrul rus acordă o lovitură liberă. Morel sare în contratimp și lovește greșit balonul. '88 Lea Siliki se grăbește și trage peste poartă de la foarte mare distanță. Nu la fel se întâmplă cu Arlauskis, care profită și trage de timp. Celtic întoarce scorul cu Lazio în repriza a doua (2-1). '84 Dan Petrescu întărește apărarea: îl trimite pe Cestor în locul lui Traore. '83 Burcă are o intervenție foarte bună în careul mic și îl oprește pe Niang, care încercă să se întoarcă spre poartă. '82 Susic îl împinge pe Niang și primește al doilea cartonaș galben. Ardelenii mai au un singur jucător în plus. Păun este lovit în figură de o minge lovită puternic de Bourigeaud, dar se ridică rapid. '80 Ultima schimbare la Rennes: Siebatcheu (sau <Pefoc> după cum scrie pe tricoul său) intră în locul lui Raphinha. Culio îl oprește printr-o alunecare foarte bună pe Niang, care putea scăpa singur spre poarta lui Arlauskis. '76 Deac încearcă un șut la colțul lung, cu efect, mingea este respinsă de Morel în corner, din apropierea lui Traore. '75 Lea Siliki intră, Maouassa iese. '71 Bourigeaud încearcă al treilea șut de la distanță, trimite pe lângă poartă cu mult efect. Fanii încep să îi încurajeze din ce în ce mai tare pe jucători. Francezii forțează egalarea, CFR-ul nu mai iese din jumătatea sa de teren. '70 Dan Petrescu îl trimite pe Păun în teren, în locul lui Djokovic. '68 Raphinha trage peste poartă de la distanță. '66 Hoban intră în locul lui Bordeianu. '65 Francezii pleacă pe contraatac, Hunou trimite pe lângă poartă din marginea careului, dintr-o poziție foarte bună. '51 Maouassa ia galben după un fault la Bordeianu. '48 Deac trimite un șut peste zid, pe colțul lui Bonet, acesta atinge mingea cu vârful degetelor, dar arbitrul acordă aut de poartă. '46 Început extraordinar de repriză pentru ardeleni. Omrani pleacă spre poarta adversă după o pasă greșită a lui Bonet și Camavinga este eliminat după ce îl faultează pe atacantul clujenilor la marginea careului. A început repriza secundă. În cealaltă partidă din Grupa E, Lazio o conduce pe Celtic, în deplasare, scor 1-0. Pauză pe "Roazhon Park" din Rennes. CFR Cluj conduce cu 1-0 și este aproape de un nou rezultate mare în Europa League (are și un om în plus). '45+2 Gnagnon centrează periculos în fața porții, Omrani respinge în corner. '43 Încă o încercare de la distanță a lui Bourigeaud, mingea trece mult peste poartă. '38 Djokovic trage pe centrul porții, mingea este deviată de un fundaș și este respins..