Inter Milano și Napoli s-au calificat în sferturile Cupei Italiei

​​Formațiile Inter Milano și Napoli s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce au obținut victorii la limită, miercuri, în fața echipelor Fiorentina, respectiv Empoli. Inter a trecut în optimi de Fiorentina, în deplasare, scor 2-1 după prelungiri (1-1 după 90 de minute). Inter a deschis scorul prin Vidal în minutul 40 (dintr-un penalti obţinut de Alexis Sanchez), iar Kouame a egalat pentru Fiorentina ('57). Romelu Lukaku a adus victoria nerazzurrilor în minutul 119. Inter va juca în sferturi cu AC Milan, care, cu Ciprian Tătăruşanu între buturi, a eliminat-o marţi pe Torino la loviturile de departajare. Portarul român a apărat unul dintre penaltiurile torinezilor. uD83EuDD2F | BOOOM! uD83CuDDE7uD83CuDDEA uD835uDC79uD..