Liga 1: Academica Clinceni - FC Voluntari 1-2 / Oaspeții, prima victorie după aproape șase luni

FC Voluntari a obţinut al doilea succes în Liga I, învingând, sâmbătă, în deplasare, cu 2-1 (1-1), formaţia Academica Clinceni, în etapa XXIII-a a Ligii I. Gazdele au ratat un penalti, în minutul 23, scrie News.ro. Prima victorie a echipei din Voluntari a fost înregistrată în 11 august 2019, scor 3-1, tot în deplasare, cu FCSB. Au marcat: Şut '8 / Simonovski '13, Căpăţână '56 (p). 0-1, min. 8: Şut a marcat cu capul din şase metri, după o centrare a lui Buziuc; 1-1, min 13: De Lucas i-a pasat lui Simonovski, peste apărarea oaspeţilor, iar atacantul macedonean a înscris din poziţie singur cu portarul; 1-2, min. 56: Pârvulescu l-a faultat în careu pe Sanoh. Căpăţână a marcat din penalti. În minutul 23, Armaş l-a faultat în careu pe Merloi. Cebotaru a executat penaltiul, dar Cojocaru a apărat. Academica a înscris un gol, în minutu..