Liga 1: Chindia - Craiova 1-1 / Egal chinuit pentru olteni - Gazdele, în inferioritate numerică din minutul 28

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, duminică, în depalsare, la Ploieşti, cu Chindia Târgovişte, în etapa a XVI-a a Ligii I. Oltenii au avut peste o oră de joc superioritate numerică, scrie News.ro. Au marcat: Bic '62 / Cicâldău '64. 1-0, min. 62: Neciu a pasat dintr-o lovitură liberă lateral dreapta către Bic, care, nemarcat în marginea careului, a înscris cu un şut de la 15 metri. 1-1, min. 64: Cicâldău a executat o lovitură liberă de la 22 de metri, balonul intrând în poartă după ce a fost deviat de un jucător din zid. Ivancic a fost eliminat în minutul 28, cu roşu direct, pentru că l-a lovit cu cotul în figură pe Bălaşa. Au evoluat următoarele echipe: Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, Neciu (Dumitraşcu '80) - Neguţ (Novac '89), Raţă, Bic, Yameogo - Ivancici, Dumiter (Voduţ '77). Antrenor Viroel Moldovan; Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa (Acka '63), T. Ferreira, Bancu - Ivanov (A. Ioniţă..