Liga 1: Dinamo - Poli Iaşi 1-0 / "Câinii" s-au apropiat la două puncte de play-off

Liga 1: Dinamo - Poli Iaşi 1-0 / Câinii s-au apropiat la două puncte de play-off

Dinamo a câștigat la limită disputa de pe teren propriu cu Politehnica Iași, scor 1-0, în etapa a XVIII-a a Ligii I. Grație acestei victorii, "câinii" s-au apropiat la două puncte de ultimul loc de play-off, ocupat în acest moment de FCSB. Golul victoriei a fost marcat de Perovic, în minutul 48, cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Dan Nistor. Politehnica Iaşi a rămas în inferioritate numerică în minutul 82, când Loshaj a primit al doilea galben și a fost eliminat. Dinamo a acumulat 25 de puncte și se află la două lungimi de ultimul loc de play-off, ocupat în prezent de FCSB, care va juca sâmbătă în deplasare cu FC Voluntari. Poli Iași este pe poziția a noua, cu 22 de puncte. Au evoluat echipele: Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu – Mrzljak (Răuţă ’63), Filip – Sorescu, Nistor, Moldoveanu (Moura ’76) – Perovic (Popa '90+3). Antrenor: Dusan Uhrin jr. Poli Iaşi: Rusu – Cabral, Breeveld, Frăsinescu, Bădic – Passaglia, Los..