​Liga 1: FC Botoșani vs Dinamo București 1-0 / Gazdele au dat lovitura în prelungiri

Formaţia FC Botoşani a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Dinamo, în primul meci al etapei a XXII-a a Ligii I. În urma acestui rezultat, moldovenii s-au apropiat de play-off (au egalat-o pe Gaz Metan Mediaș, echipă clasată pe

Formaţia FC Botoşani a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Dinamo, în primul meci al etapei a XXII-a a Ligii I, potrivit News.ro. În urma acestui rezultat, moldovenii s-au apropiat de play-off (au egalat-o pe Gaz Metan Mediaș, echipă clasată pe locul al șaselea), în timp ce dinamoviștii rămân doar cu șanse matematice (cel puțin cinci puncte de recuperat în patru etape). Golul a fost marcat în minutul 90, de Cîmpanu, care abia intrase pe teren. Au evoluat echipele: FC Botoşani: Hankic – Haruţ, Miron, Chindriş, Ţigănaşu – Rodriguez, Papa – Roman (Moussa ’76), Ongenda, Ashkovski (Cîmpanu ’90) – Ofosu (Keyta ’69). Antrenor: Marius Croitoru Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, Bejan, Corbu – Mrzljak (Fabbrini ’69), Filip – Mihai, Răuţă (Moldoveanu ’78), Sorescu – Perovic (Popa ’84). Antrenor: Dusan Uhrin Cartonaşe galbene: Chindriş ’37, Keyta ‘90+3 / Răuţă ’20, Filip ’26, Puljic ’67, Ciobotariu ’89, Corbu ‘90+2 Arbitri: Radu Petrescu - Mircea Grigoriu, Ciprian Domşa - Andrei Antonie; Observarori: Costin Toma, Cătălin Popa