BREAKING NEWS

Liga 1: FC Voluntari vs Dinamo București 2-1 / Ilfovenii au întors scorul în ultimul sfert de oră, în superioritate numerică

Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I, scrie News.ro. Dinamoviştii au condus cu 1-0, prin golul marcat de Sorescu, în minutul 38. Pentru FC Voluntari au înscris Ţîră ’76 şi Tudorie ’81. În minutul 72, Dinamo a rămas în inferioritate numerică, Lukas Skovajsa fiind elminat. Pe finalul jocului, în minutul 90+4, a fost elminat de la gazde tehnicianul Mihai Teja. Au evoluat echipele: FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Achim, Kocic – Gorobs..