BREAKING NEWS

​Liga 1: Hermannstadt vs Astra 2-2 / Gazdele au egalat în minutul 88 - Giurgiuvenii continuă lupta pentru play-off

​Formaţia Astra Giurgiu a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a XXV-a a Ligii I, potrivit News.ro. Pentru FC Hermannstadt au marcat Debeljuh '48 şi Bălan '88, iar pentru Astra a punctat Valentin Gheorghe '55, '67. Ultimele două echipe calificate în play-off vor fi decise în ultima etapă a sezonului regulat: FC Viitorul (39 puncte) vs Academica Clinceni Gaz Metan Mediaș (40 puncte) vs Dinamo București Astra Giurgiu (41 puncte) vs Sepsi Sfântu Gheorghe Au evoluat echipele: FC Hermannstadt: Cristiano Pereira - Tiago A..