Liga 1, play-out: Hermannstadt vs Chindia Târgoviște 1-0 / Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat

Formaţia FC Hermannstadt a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Chindia Târgovişte, în prima etapă a play-out-ului Ligii I. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat în minutul 72, informează News.ro. Unicul gol al meciului a fost marcat de Debeljuh, în minutul 4. Au evoluat echipele: FC Hermannstadt: Cristiano - Almeida, Viera, Stoica, Opruţ - Romario, Dâlbea - Petrescu (Joalisson '84), Yazalde (Dumitriu '75), Cordea (Busu '60)- Debeljuh. Antrenor: Vasile Miriuţă Chindia Târgovişte: Moldovan - Corbu, Diallo, Benga, Martac (Dumitraşcu '83) -..